ЕвропаЕвропа.Портал

Шарец: Словенија го бара местото еврокомесар за проширување

Словенија е заинтересирана за местото европски комесар за проширување во идниот состав на Европската комисија, изјави денеска премиерот на таа земја Марјан Шарец.

Back to top button
Close
Close