Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шаленберг: ЕК има одлучувачка улога во дебатата за проширувањето

Австрискиот министер за надворешни работи Александер Шаленберг изјави дека Европската комисија има одлучувачка улога во дефинирањето на елементите во процесот на проширување кои може да се подобрат.

Back to top button
Close
Close