0_Sport,PortalFutboll

Shakiri dëshiron në Roma, Klop nuk e jep

- Lojtari nga rendi i mesëm  i Liverpulit, Xherdan Shakiri është i gatshëm të shpërngulet në përbërjen e Romës. Zvicerani  nuk është i kënaqur nga koha e shkurtër  që e merr te "të kuqtë" dhe është prirur ta braktisë "Enfild"., Jirgen Klop është kundër marrëveshjes. Ekipi i Mersisajd tashmë refuzoi ofertë nga klubi italian.

Romë, 19 janar 2020 (MIA) – Lojtari nga rendi i mesëm  i Liverpulit, Xherdan Shakiri është i gatshëm të shpërngulet në përbërjen e Romës. Zvicerani  nuk është i kënaqur nga koha e shkurtër  që e merr te “të kuqtë” dhe është prirur ta braktisë “Enfild”., Jirgen Klop është kundër marrëveshjes. Ekipi i Mersisajd tashmë refuzoi ofertë nga klubi italian.

Strategu gjerman dëshiron që Shakiri të mbetet në Liverpul të paktën deri në verë.

Ekipi i “Enfild” është lider në Angli dhe është favorit absolut për titullin në Premier Ligën, e cila nuk është pushtuar tashmë 30 vjet. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close