0_Магазин.ПорталДизајн

Шакира во костим за капење дизајниран по нејзина идеја

Изработката е на нејзина пријателка, но дводелниот костим е за пејачката лично.

Лос Анџелес, 9 септември 2020 (МИА) – Колумбиско-американската пејачка Шакира на Инстаграм го покажа својот нов костим за капење, дизајниран по нејзина идеја.

Изработката е на нејзина пријателка (по име Бего), но дводелниот костим е за пејачката лично. Со него, меѓу другото, таа имаше за цел да ја покаже и својата одлична форма и обликуваното тело како резултат на фитнес-режимот и вежбите.

Последно нешто што обожавателите слушнаа од Шакира, е нејзината соработка со поп-групата „Блек ајд пис“ – песната со наслов „Girl Like Me“.  си/

Таг
Back to top button
Close
Close