0_Македонија.ПорталВидео изјаваЕкономијаОпштество

Шахпаска: Буџетот на МТСП за 2021 е над 53 милиони денари, пари за справување со последиците од Ковид-19

Вкупниот буџет на Министерството за труд и социјална политика за наредната 2021 година е проектиран на 53.183.958 илјади денари. Буџетот за наредната година е проектиран во насока на надминување на негативните последици од здравствената и економска криза што ја предизвика пандемијата со Ковид-19, истакна денеска на прес-конференција министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпатска. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close