0_Македонија.ПорталПолитика

Шахпаска: УНХЦР е наш поддржувач и партнер во политиките кои обезбедуваат поддршка на ранливите категории на лица

Предизвиците со кои се соочуваат лицата кои немаат лични документи, бегалците и мигрантите беа тема на разговор на денешната средба во Скопје меѓу министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и претставничката на Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации УНХЦР, Моника Сандри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close