0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Со законската мерка „Недела – ден на неделен одмор“ го остваруваме барањето на работниците

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се основниот човечки капитал којшто учествува во процесот на производство, истакна министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска.

Back to top button
Close
Close