0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Со петтиот пакет мерки ќе бидат опфатени и лицата со попреченост

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска информира дека дел од анализите во владините структури е и директната финансиска поддршка на лицата со попреченост во рамки на петтиот пакет мерки за справување со Ковид кризата. Според неа, во тек е анализа кои категории не биле воопшто опфатени со мерките.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close