0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Развојот на социјалните претпријатија потврда за градење општествено одговорна економија

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска со обраќање го отвори годинешниот Форум на добри компании во организација на Асоцијацијата за истражување, комуникации и развој „Паблик“ и Германското друштво за интернационална соработка (ГИЗ), соопшти МТСП.

Back to top button
Close
Close