0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Работата на далечина ќе биде вградена во новиот Закон за работни односи

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на денешната седница на Економско социјалниот совет истакна дека работата на далечина ќе биде вградена во новиот Закон за работни односи.

Back to top button
Close
Close