0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Шахпаска: Протоколите во градинките строго се почитуваат, најголемиот пик беше во ноември, сега состојбата е стабилна

Состојбата со пандемијата предизвикана од КОВИД-19 во градинките е стабилна и нема екстремно покачување на бројките, изјави денеска министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close