0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderЕкономијаПолитика

Шахпаска: Подготовката на Законот за работните односи е пример како треба да функционира социјалниот дијалог

Унапредување на социјалниот дијалог, подготовката на Законот за работните односи на транспарентен начин со вклученост на сите засегнати страни, како и развојот на социјалното претприемништво, беа само дел од темите што министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска ги отвори пред студентите на Економскиот факултет на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, пред кои зборуваше за институциите и пазарот на трудот. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close