0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Парламентот што поскоро да го донесе законот, тој е главна алатка во справувањето со насилството врз жените и семејното насилство

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на денешната седница на собраниската Комисија за европски прашања побара побрзо донесување на законот за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство, што комисијата го разгледуваше во прво читање. овој закон, рече таа, претставува главна алатка на државата во справување со насилството врз жените и семејното насилство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close