0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Шахпаска: Остануваме на ставот дека родителите треба да се вратат на работа

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи, значи градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели,  до 23  септември, за враќање на сите родители на своите работни места, односно со отворањето на градинките се изгуби смислата зошто родителите би останале дома кога градинките ги отворивме, нагласи министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска.

Back to top button
Close
Close