Biznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.Портал

Шахпаска: Не кажавме кога ќе се донесе законот за докуп на стаж, но ќе го исполниме предизборното ветување

Законот за докуп на стаж е процес што ќе трае, а ние ќе го исполниме нашето изборно ветување дадено пред граѓаните. Вака одговори денеска министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска на новинарско прашање кога може да се очекува ова законско решение, дали има какви било детали околу предвидениот текст и дали е постигнат некаков договор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close