0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталГраѓански секторЕкономија

Шахпаска на средба со претставници на синдикатите и работодавачите: Продолжуваме посветено да работиме на новиот Закон за работни односи

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска одржа работна средба со претставници од репрезентативните, нерепрезентативните синдикати и претставници на работодавачите, на која се дискутираше за продолжување на процесот на подготовка на Законот за работните односи.

Back to top button
Close
Close