0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерМКДОпштествоПолитика

Шахпаска на Министерски состанок на ЕУ во Брдо кај Крањ: Северна Македонија е прва земја во регионот што ја разви Младинската гаранција

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска учествуваше на Вториот министерски состанок за вработување и социјални прашања, на кој присуствуваа и министрите од земјите членки на Европската унија и од земјите од Западен Балкан, кој се одржа во Брдо кај Крањ, Словенија.

Back to top button
Close
Close