0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерМКДОпштество

Шахпаска најави ново мени во градинките и едукација за создавање здрави навики

Министерството за труд и социјална политика започнува соработка со Ново Нордиск, УНИЦЕФ и Институт за јавно здравје која, како што информираше министерката Јагода Шахпаска, ќе резултира пред сè со подготовка на ново мени за исхрана во градинките.

Back to top button
Close
Close