0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: МТСП е подготвено да работи на реинтеграција на ранливите повратници-мигранти во заедницата

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска одржа работен состанок со претставници на Светска банка на кој се разговараше за техничката помош и поддршка за ефективна реинтеграција на ранливите повратници, мигранти  од ЕУ кон Западен Балкан, со особено внимание на Ромите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close