0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Шахпаска: Ги повикувам експертите за човекови права да конкурираат за избор во Комисијата за заштита од дискриминација

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска ги повикува сите оние кои се стручни во областа на човековите права, еднаквоста и недискриминацијата и ги исполнуваат законските услови, да се јават на огласот за избор на Комисија за спречување и заштита од дискриминација, кој Собранието на Република Северна Македонија е должно да го објави во рок 15 дена од стапувањето на сила на Законот за спречување и заштита од дискриминација.

Back to top button
Close
Close