0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Шахпаска – Дервишагич: Интензивно работиме на јакнење на капацитетите на ромската заедница

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на денешната средба со оперативната директорка на Програмската канцеларија на Советот на Европа во Скопје, Лејла Дервишагич разговараше за процесот на реализација на втората фаза на Програмата РОМАКТЕД, чија цел е да обезбеди поголема интеграција на ромското население во локалните заедници, преку учество во креирањето на локалните политики.

Back to top button
Close
Close