0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштество

Шахпаска: Бришење камати на долгови кон јавни институции за ранливите категории на граѓани и зачувување на работните места преку поддршка на компаниите се дел од петтиот пакет економски мерки

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска вели дека за новото законско решение согласно кое недела треба да биде неработен ден му претходело неколкумесечна анализа и во негово изработување биле вклучени сите засегнати страни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close