0_Maqedoni.PortalBiznesBiznes.PortalEkonomiPolitikë

Shahpaska: Pensionet do të paguhen rregullisht, në janar do të rriten

Pensionet do të paguhen rregullisht, ndërsa në janar pensionistët do të marrin harmonizimin ligjor, kështu që pensioni minimal do të rritet për 134 denarë, ndërsa ai mesatar për 185 denarë, njoftoi sonte ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close