БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Шахни: Косово ненамерно е оставено како дел од Србија

Албанската министерка за образование и наука Беса Шаини реагираше по објавената вест дека во книгата по предметот „Граѓанство“, на географска карта Косово се уште е дел од Србија.

Back to top button
Close
Close