СветСвет.Слајдер

Шахин: Кина може да придонесе за развојот на Авганистан

Портпаролот на талибанците Сухаил Шахин за кинеската телевизија ЦГТН (China Global Television Network) изјави дека Кина може да има конструктивна улога во помирувањето во Авганистан и во обновата на земјата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close