0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Шабани: Деполитизирањето и професионализацијата во образованието се неизбежни

Заменик-министерот за образование и наука, Арафат Шабани денска имаше средба со раководството на Општина Гостивар за актуелните сосотојби, можностите за реализација на капитални инвестиции и систематизацијата на образовниот кадар како дел најавените реформи во работата на образовните институции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close