Општество

Шаќири: Поврзувањето со платформата за интероперабилност е неопходност за секоја институција во земјата

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири денеска се сретна со директорот на Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија, Абдуш Демири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close