0_Македонија.ПорталОпштество

Шаќири: Подготвени сме да се посветиме на имплементација на секој аспект на сајбер безбедноста

Сајбер безбедноста е составен дел од секој столб на дигиталната агенда, а ние како земја, сме подготвени да се посветиме на имплементација на секој аспект на сајбер безбедноста: правна, техничка, организациска, градење на капацитети и соработка, изјави денеска Министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири, кој се обрати на панел дискусија во рамките на регионалната онлајн конференција „Сајбер отпорност и изградба на капацитети за сајбер безбедност на Западен Балкан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close