0_Македонија.ПорталОпштество

Шаќири: Максимално ќе го поддржиме создавањето сектори со функција на примена на јазиците во државните институции

Ја користам оваа прилика да им честитам на сите вработени кои присуствуваа на оваа важна обука, која е многу неопходна за нивниот професионален развој, рече министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири,  кој денеска беше поканет на церемонијата на доделување на сертификати, за присуство на обука за превод и лекторирање од македонски на албански и од албански на македонски јазик, организирана од Агенцијата за примена на јазиците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close