0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Шаќири и Грујовски ги потпишаа измените и дополнувањата на Гранскиот колективен договор

Со потпишувањето на измените и дополнувањата на Гранскиот колективен договор се врши допрецизирање на органите на управата кои ги опфаќа Гранскиот колективен договор, на организацијата на работата во услови на криза или вонредна состојбам на критериумите за користење на годишниот одмор (се дава можност да трае повеќе од 26 работни денови), се враќа критериумот за степен на образование и регресот за годишен одмор (К-15).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close