0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономијаПолитика

Шаќири: Администрацијата ќе се реорганизира и ќе биде попрофесионална

Попрофесионална администрација  со нејзино реорганизирање и со намалување на бројот на вработени, најавува министерот за информатичко опшеттсво и администрација Јетон Шаќири, кој смета дека системот за наградување во овој сектор треба да се ревидира за да се обезбедат поконзистентни нивоа на плата и да се промовира мобилноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close