Култура

Северна Македонија по седми пат  учествува на „Филмски ден на млада публика“

Северна Македонија по седми пат учествува на „Филмскиот ден на млада публика“. Младите на возраст од 12 до 14 години кои се љубители на филм имаат можност да бидат дел од меѓународното жири и да изберат најдобар филм за младата публика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close