0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерОпштество

Северна Македонија од четврток на зелената листа на Кипар, патување без тест или карантин

Северна Македонија, од четврток ќе биде преместена од портокаловата во зелената листа за патување на Кипар, што значи дека македонските државјани ќе можат да патуваат на островот без никакви ограничувања, односно без тест или карантин, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close