0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Северна Македонија и Косово потпишаа Договор за заемна правна помош во граѓански предмети

Министерот за правда Бојан Маричиќ заедно со неговата косовска колешка Албулена Хаџиу денеска во Приштина потпишаа Договор за заемна правна помош во граѓанските предмети меѓу Северна Македонија и Косово, со кој значително ќе се олесни правниот сообраќај меѓу двете земји, соопшти Министерството за правда.

Back to top button
Close
Close