0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Северна Македонија и Албанија разочарани од одлуката на ЕУ, порачуваат дека Европа треба да си го реши проблемот

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Северна Македонија поради бугарското вето. И Албанија, која е во пакет со нашата земја не доби датум за меѓувладина конференција. Премиерот Зоран Заев на маргините на Економскиот самит во Скопје изјави дека големата, визионерската идеја за обединета Европа денес има проблем. На Самитот вчера учествуваше и албанксиот премиер Еди Рама. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close