0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Северна Македонија 54-та според Индексот на просперитет за 2019

Северна Македонија е на 54 место меѓу 167 држави што се во Индексот на просперитет за 2019 година, објавен од лондонскиот институт Легатум.

Back to top button
Close
Close