СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Северна Кореја се обидела од Фајзер да ја украде технологијата за вакцината

Северна Кореја се обидела да добие податоци за технологијата на вакцината против Ковид-19 со хакерски напад врз американската компанија Фајзер, јави новинската агенција Јонхап, повикувајќи се на јужнокорејската национална разузнавачка служба (НИС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close