Свет

Северна Кореја ги смени правилата за именување заменик-лидер на Ким Џонг-ун

Владејачката партија на Северна Кореја ги смени своите правила за именување заменик-лидер на Ким Џонг-ун, кој сака да ја обнови внатрешната политика, јави денеска јужнокорејската новинска агенција Јохнап.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close