СветСвет.Портал

Северна Кореја ќе добие два милиони вакцини преку Ковакс

Северна Кореја се очекува да добие речиси два милиони дози вакцина против Ковид-19 развиена од АстраЗенека и Универзитетот Оксфорд до крајот на првата половина на годината, јави агенцијата Јонхап.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close