СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Северна Кореја бара укинување на санкциите пред продолжување на преговорите

Северна Кореја бара укинување на меѓународните санкции со кои се забранува извоз на метали и увоз на нафтени деривати и други суровини во оваа земја, со цел да се покренат преговорите за денуклеаризација со САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close