ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Северен тек 2 бара дозвола за преостанатата делница во Германија

Операторот на гасоводот „Северен тек 2“, кој треба двојно да ја зголеми испораката на рускиот гас во Германија, побара итна дозвола за изградба на преостанатата делница во германските води, објави Федералната поморска и хидрографска агенција (БСХ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close