0_Спорт.ПорталФудбал

Сетиен: Нерешениот исход со Наполи е позитивен резултат за Барселона

Тренерот на Барселона, Кике Сетен по нерешениот резултат (1:1) со Наполи во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите, рече дека резултатот може да се смета за позитивен.

Неапол, 26 февруари 2020 (МИА) – Тренерот на Барселона, Кике Сетен по нерешениот резултат (1:1) со Наполи во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите, рече дека резултатот може да се смета за позитивен.

– Нема да можеме да сметаме на Серхио Бускетс и Видал во возвратниот натпревар, но ќе најдеме решение да го надоместиме нивното отсуство. Во принцип, ова е позитивен резултат за нас. Го контролиравме најголемиот дел од натпреварот, но малку ни недостасуваше во третата зона во борбата против ваквата организирана одбрана. Наполи добро играше во дефанзива, но и ние добро ги запревме нивните контранапади.

Реваншот е закажан за 18 март во Барселона. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close