Svet.SlajderБалканДописници Свет

Сертификатот за вакцинација на трети земји нема да се скенира преку специјалната апликација за влез во „Covid free“ просторите во Грција

Верификацијата на сертификатот за вакцинација или потврдата за прележан Ковид-19, што се неопходни за влез во т.н. „Covid free“ простори во Грција, за државјаните на трети земји нема да се врши преку специјалната апликација на грчката Влада, туку едноставно ќе се проверува на влезот на затворените простори, како што се кината, театрите, кафулињата, рестораните, но и сите ноќни клубови, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close