БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Сертификатот за вакцинација една од темите на средбата Мицотакис – Схинас

Процесот на имунизација во Грција, сертификатот за вакцинација, како и новиот договор за миграција и азил на ниво на ЕУ, беа темите за кои разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и потпретседателот на Европската Комисија Маргаритис Схинас на нивната денешна средба, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close