Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

„Сертификатите за вакцинација“ не треба да бидат „услов за пристап до одредени места“, предупредува Емануел Макрон

Во врска со „сертификатите за вакцинација“ што би можеле да бидат подготвени за летото и повторното отворање на одредени туристички места, Емануел Макрон предупреди дека тие не треба да бидат „услов за пристап до одредени места“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close