0_Спорт.ПорталФудбал

Серхио Рамос казнет еден милион евра за затајување данок

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, е казнет со еден милион евра за затајување данок. Даночната служба на Шпанија смета дека играчот го сокрил приходот добиен од продажба на права на имиџ, пренесува „Марка“.

Back to top button
Close
Close