Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Сергеев: Коронавирусот никогаш нема да исчезне во целост

-Тоа што го разгледуваме сега значи едно - инфекцијата со коронавирусот засекогаш ќе остане во човештвото, како што тоа се случи во одреден момент со вирусот на грип, рече Сергеев за Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close