БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Сергеј Лавров во вторник во Белград

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во вторник, на 15 декември, ќе дојде во Белград, каде ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ, пренесува Танјуг од дипломатски извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close