Тенис

Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати

Американската тенисерка Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати. Во првото коло, ноќеска таа требаше да игра со Зарина Дијас од Казахстан.

Back to top button
Close
Close