0_Спорт.ПорталСпортТенис

Серена Вилијамс поразена во јубилејниот 1.000. меч во кариерата

Аргентинската тенисерка Надја Подорска се пласираше денеска во осминафиналето на турнирот во Рим, откако триумфираше над осмата тенисерка на ВТА листата Серена Вилијамс со 7:6, 7:5.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close